music-various themes
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

music-various themes

forum-site ποικιληs υληs
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΑΡΧΙΚΗΑΡΧΙΚΗ  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση    

http://www.herb-eshop.net
Μοιραστείτε | 
 

 Κυνηγώντας το άλλο μου μισό

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mary

mary

Αριθμός μηνυμάτων : 158
σχέση : δεν ξέρω
τι μουσική ακούτε ? : entexni elliniki
Registration date : 03/09/2008

Κυνηγώντας το άλλο μου μισό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κυνηγώντας το άλλο μου μισό   Κυνηγώντας το άλλο μου μισό Icon_minitimeΠεμ Φεβ 12, 2009 8:06 pm

Το άλλο μας μισό είναι τελικά πραγματικότητα ή μύθος;

Οι περισσότερες γυναίκες (σίγουρα και εγώ) έχουμε φτιάξει με το μυαλό μας το πρότυπο του άντρα που θέλουμε να μοιράσουμε την ζωή μας, τα συναισθήματά μας, τις σκέψεις μας και τις εμπειρίες μας. Η καθεμία έχει φανταστεί με τον δικό της τρόπο τον πρίγκιπα που θα την συναρπάσει και θα την οδηγήσει σε πελάγη ευτυχίας. Με λίγα λόγια τον ΤΕΛΕΙΟ ΑΝΤΡΑ! Υπάρχει όμως ο τέλειος άντρας ή βρίσκεται μόνο στην φαντασία μας; Και αν υπάρχει πού είναι και τι πρέπει να κάνεις για να τον κρατήσεις; Αυτά τα ερωτήματα με απασχολούσαν και με απασχολούν ακόμα χωρίς να μπορώ να δώσω απαντήσεις. Μερικές το βρήκαν και είναι ευτυχισμένες στήνοντας ένα όμορφο σπιτικό. Άλλες ακόμα το ψάχνουν και το ψάχνουν και το ψάχνουν…

Κι αν έχω περάσει τα 30 και δεν έχω βρει ακόμα αυτό που ψάχνω τι κάνω; Μήπως φταίω εγώ; Μήπως πρέπει να κατεβάσω τον πήχη και να συμβιβαστώ με κάποιον που ίσως δεν πληροί τις προϋποθέσεις για να είμαστε μαζί; Σίγουρα όχι.

Το μεγαλύτερο λάθος που κάνουμε οι περισσότερες γυναίκες όταν απογοητευόμαστε από μια σχέση είναι να τα βάζουμε με τον εαυτό μας. Αυτό όμως δεν μας ωφελεί και δεν μας πάει μπροστά. Στην τελική αν κάποιος δεν μπορεί να προσαρμοστεί στη δική μας πραγματικότητα τότε αυτός ο άντρας δεν είναι για εμάς και όσο πιο γρήγορα το καταλάβουμε, τόσο το καλύτερο. Πάνω από όλα ο άλλος πρέπει να μας δεχτεί για αυτό που είμαστε και όχι για αυτό που θα ήθελε εκείνος.

Πρέπει να μάθουμε να ξεπερνάμε κάθε δυσκολία και να αντιμετωπίζουμε το μέλλον με αισιοδοξία. Να σκεφτόμαστε ότι κάπου εκεί έξω θα υπάρχει κάποιος που είναι φτιαγμένος για εμάς, χωρίς να είναι απαραίτητα ο τέλειος άντρας. Για να τα κάνουμε όμως όλα αυτά πρέπει πρώτα να τα «βρούμε» με τον εαυτό μας. Να ψάξουμε μέσα σας και να σκεφτούμε τι πραγματικά περιμένουμε από έναν άντρα και τι θα μας κάνει ευτυχισμένες. Και όταν έρθει εκείνη η ώρα σίγουρα θα το καταλάβουμε. Βλέπετε το γυναικείο ένστικτο ποτέ δεν μας απατά.

να ακούσω απόψειs ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntezy

ntezy

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 162
σχέση : περίεργη κατάσταση
Registration date : 26/11/2008

Κυνηγώντας το άλλο μου μισό Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κυνηγώντας το άλλο μου μισό   Κυνηγώντας το άλλο μου μισό Icon_minitimeΠεμ Φεβ 12, 2009 8:17 pm

dyskolo thema .. oloi to kynhgame ayto... yparxei ? dyskolh apanthsh ...
kai an yparxei tha to vroume pote
?? ? thewrhtika yparxei .. estw kai san kati makryno .... sigoura se olo to planhth yparxrei to alter ego mas. to zhtoumeno einai an tha to synathsoyme kai an tha meinoume mazi gia mia zwh .. osoi pantreythkan to vrhkan ? h pragmatikothta leei OXI /. sxetika einai ola .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Κυνηγώντας το άλλο μου μισό

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 

 Παρόμοια θέματα

-
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
music-various themes  :: ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΡΩΤΑΣ-